Vojvodina prvi finalista Turnira prijateljstva 2016

• BIJELJINA
  • 28. May 2016.

Turnir prijateljstva će definitvno dobiti novog šampiona! U reprizi prošlogodišnjeg finala, Vojvodina se revanširala Crvenoj zvezdi i eliminisala aktuelnog prvaka posle boljeg izvodjenja penala. Heroj Novosadjana bio je golman Nemanja Toroman koji je odbranio šut Marka Konatara sa bele tačke.

A nije dobro počelo za Vojvodinu. U 17. minutu, desni bek Crvene zvezde Kostić je prošao po desnoj strani, a zatim uputio odličan centaršut po zemlji.

Lopta je stigla do Gavrića ju je zakucao u mrežu sa 6-7 metara - 1:0 za Crvenu zvezdu.

Ipak, Novosađani su uspeli da stignu do izjednačenja na samom kraju prvog poluvremena.

Nešković je uputio udarac sa ivice kaznenog prostora u 27. minutu, golman Zvezde Gordić je uspeo nekako da odbije loptu, ali je na nju natrčao Kurtiši i poslao je u mrežu. Vojvodina je idjednačila - 1:1.

Do kraja utakmice nijedna ekipa nije imala neku izglednu priliku za gol, pa je rezultat posle 60 minuta igre ostao 1:1.

Na redu su bili penali. Vojvodina je prva šutirala, a njeni igrači su bili precizni u svih 5 serija!

Redom su pogađali Nešković, Tadić, Tegeltija, Krstić i na kraju Petrović koji je i odlučio pobednika.

Sa druge strane, Zvezda je promašila jedan penal, odnosno golman Vojvodine Torman je odbranio šut Konatara u trećoj seriji i time dao kljućnu prednost svojoj ekipi.

Vojvodina će u nedelju u finalu (16:30) igrati protiv pobednika meča Sarajevo - Rijeka.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.