Radnik siguran protiv Slavena

Fudbaleri Radnika iz Bijeljine danas su na svom terenu u prvoj utakmici polufinala Kupa Republike Srpske savladali ekipu Slavena rezultatom 4:0 (2:0).

Bijeljinci su opravdali ulogu favorita, te tako stvorili finu zalihu pred revanš u Dobrljinu (Novi Grad).

Radnik je tokom svih 90 minuta meča stajao odlično na terenu, te imao inicijativu. Na prvi pogodak čekalo se svega osam minuta. U ulozi egzekutora našao se Edin Ademović koji domaćina dovodi u vodstvo od 1:0.

Nakon toga, Bijeljinci su nastavili sa presingom, a trud je urodio plodom u 24. minuti susreta kada svoj drugi gol na utakmici postiže raspoloženi Ademović, koji ujedno i postavlja rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, ponovo je jedan tim postojao na terenu. Igrao se 54. minut kada rezervista Kitanović povećava vodstvo premijerligaša na 3:0, dok je konačnih 4:0 postavio Okić samo dva minuta kasnije.

Do kraja meča, rezultat se nije mijenjao. Ovom pobjedom, Radnik je praktično obezbjedio plasman u finale Kupa Republike Srpske, te napravio ogroman korak ka odbrani istog.

Revanš meč, igra se za dvije nedjelje u Dobrljinu.

Radnik: Lučić, Filipović, Franić, Arnautović, Stojanović, Vasić, Zeljković, Obradović, Kosorić, Okić, Ademović.

Slaven: Drljača, Radić, Vukojević, Kostić, Jovanić, Gligić, Kabić, Rajlić, Jelisavac, Babić, Bijeljac.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.