TKD Sokol: Simeunović zlatni na međunarodnom turniru u Austriji

Prošlog vikenda bijeljinski Taekwondo klub Sokol učestvovao je na G1 turniru u Insbruku (Austrija).

Turnir je okupio 1.100 takmičara iz Evrope i svijeta. Sokolovi su nastupili sa dva takmičara.

Đorđe Marković je nastupio u seniorima u kategoriji do 54 kg i ispao u prvom kolu od predstavnika Njemačke.

Žiko Simeunović je nastupio u juniorskoj konkurenciji u kategoriji do 73 kg i osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Na putu ka zlatu je u prvom kolu bio slobodan kao nosilac, jer je prošle godine osvojio Austrija open.

U drugom kolu je pobijedio predstavnika Njemačke rezultatom 26:6. U trećem je bio bolji od Kazahstanca (12:5), a u četvrtom protivnik mu je zbog povrede predao meč.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.