"Osnovni cilj projekta je da žene sa invaliditetom na regiji Bijeljine unaprijede svoj položaj i vidljivost u zajednici, i da studentska populacija prepozna vrijednosti i sposobnosti žena sa invaliditetom", rekla je izvršna direktorica Udruženja Tanja Milinković.
Postizanjem ovog cilja žene sa invaliditetom u Bijeljini moći će da ostvare dodatni prihod u porodici sticanjem novih vještina i izradom rukotvorina, da kvalitetnije zastupaju svoja prava i interese žena sa invaliditetom čime će se zasigurno unaprijediti djelovanje i održivost samog Udruženja „Impuls".
Osposobljene članice udruženja će moći dijelom da omoguće ostvarenje prihoda za udruženje i na taj način doprinijeti održivosti udruženja i uopšteno polju invalidnosti.
Studentice će saznati više o životu i radu žena sa invaliditetom i steći će novak saznanja i vještine iz domena izrade rukotvorina, a biće i upoznate sa tradicionalnim vrijednostima naroda u BiH.
Kratkoročna promjena koja će nastati ovim projektom je da će ukupno 40 studentica i 15 žena sa invaliditetom steći vještine potrebne za izradu tradicionalnih tkanih proizvoda koji će biti dizajnirani modernim stilovima.
Udruženje će dobiti dodatnu opremljenost čime će proširiti broj i vrstu proizvoda u vlastitim radionicama i direktno doprinijeti održivosti udruženja.
"Organizovat će se izložba urađenih radova u zgradi državnih fakulteta u Bijeljini kao i nastup na proljetnom Sajmu turizma u Bijeljini gdje će javnost imati priliku da vidi proizvode nastale zajedničkim radom žena sa invaliditetom i studentica", dodala je Milinković.
Projekat se sprovodi u okviru projekta IN - implementacija UN Konvencije o pravima osoba sa invaliditetom u BiH finansiranog od strane Evropske Unije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.