Vode Srpske: U toku sanacija vodoprivrednih objekata u Prijedoru

U Prijedoru je u toku provođenje hitnih mjera na sanaciji, rekonstrukciji i izgradnji vodoprivrednih objekata za koje Vlada Republike Srpske obezbijedila 5,5 miliona KM i očekuje se da radovi koji se realizuju nakon martovskih poplava budu završeni do zime i početka perioda visokih vodostaja.

Vode Srpske: U toku sanacija vodoprivrednih objekata u Prijedoru

Iz Javne ustanove "Vode Srpske" navode da su do sada izvršeni radovi na izdizanju kote terena u naselju Gomjenica u dužini od 638 metara, do nivoa velikih voda na liniji prodora poplavnog talasa rijeke Sane na južnoj strani naselja, koje je jedno od najugroženijih od poplavnih rizika na području Prijedora. TEKST SE NASTAVLJA NAKON VIDEO OGLASA

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA



Skoro je u potpunosti završeno čišćenje korita rijeke Sane duž 600 metara na lokaciji željezničkog mosta u Brezičanima, gdje je korito suženo izgradnjom betonskih nosivih stubova za željeznički most i prije ovih radova proticajni kapacitet vodotoka bio je značajno smanjen, što se negativno odražavalo na uzvodnoj dionici u gradskoj zoni.



Za sanaciju nasipa pored rijeke Gomjenice u dužini od 2,5 kilometara, od drumskog mosta u Gomjenici do ribnjaka "Saničani", završeni su pripremni radovi i očekuje se skori početak radova.

Početkom septembra je započeto, a do kraja mjeseca bi trebalo biti završeno, prosijecanje novog korita rijeke Sane u cilju povećanja proticajnog kapaciteta na lokaciji Raškovac.



Iz "Voda Srpske" ističu da su u toku pripreme i za ostale hitne mjere u Prijedoru, a predviđena je realizacija ukupno devet mjera na četiri lokacije. 

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

SADRŽAJ SE NASTAVLJA NAKON OGLASA