Šef Kluba poslanika SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Srđan Mazalica izjavio je da su ovom odlukom povrijeđeni Ustav BiH, ali i nadležnosti. TEKST SE NASTAVLJA NAKON VIDEO OGLASA
"Logično je da to mjesto pripada Republici Srpskoj, srpskom narodu i SNSD-u kao najvećoj partiji", rekao je Mazalica.
Predsjednik Zakonodavnog odbora Narodne skupštine Mladen Ilić podsjetio je na nadležnosti Predsjedništva BiH poput vođenje spoljne politike, imenovanje ambasadora i ostalih međunarodnih predstavnika, predstavljanje BiH u međunarodnim i evropskim organizacijama i institucijama i traženje članstva u onim međunarodnim organizacijama i institucijama u kojima BiH nije član, kao i vođenje pregovora za zaključenje međunarodnih ugovora.
On je naveo da traže i donošenje privremene mjere o stavljanju van snage nevedene odluke do konačne odluke Ustavnog suda BiH, a zbog sprečavanja štetnih posljedica po ustavni poredak BiH, njen međunarodni položaj, preuzete međunarodne obaveze, kao i sukob i podjelu nadležnosti u ustavnom poretku BiH
Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH usvojio je 30. oktobra odluku o formiranju kancelarije i proceduri imenovanja glavnog pregovarača sa EU i njegovih zamjenika, a glasanju i raspravi o tome nisu prisustvovali poslanici SNSD-a i Srpskog kluba.
Ovom odlukom je predviđeno da glavnog pregovarača imenuju poslanici u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
2 BDT (loguj se da preuzmeš)


