Završeni radovi na obnovi škole u Maleševcima: Bolji uslovi za učenje i rad

Školski objekat područnog odjeljenja Osnovne škole "Vuk Karadžić" u Maleševcima kod Ugljevika dobilo je novi, ljepši izgled nakon što su ovih dana završeni i finalni radovi na njegovom renoviranju.

Završeni radovi na obnovi škole u Maleševcima: Bolji uslovi za učenje i rad

Zahvaljujući donaciji od predsjednika Republike Srpske u iznosu od 45.000 KM za područna odjeljenja ove škole u Maleševcima i Koreniti učenici i nastavnici sada imaju znatno bolje uslove za rad i boravak u školi. TEKST SE NASTAVLJA NAKON VIDEO OGLASA

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Tokom renoviranja objekta škole u Maleševcima zamijenjena su ulazna vrata, okrečena je fasada i unutrašnjost učionica, a zamjenjen je i krovni pokrivač te oluci. Posebna pažnja posvećena je detaljima, ofarbana je i potkova strehe, kao i temelj i stolarija čime je objekat dobio uredan i prijatan izgled.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Direktor škole Nada Naćić izrazila je zadovoljstvo urađenim poslom i istakla da je ovo ulaganje od velikog značaja za učenike koji pohađaju nastavu u Maleševcima.

Naćićeva je zahvalila kabinetu predsjednika Republike Srpske na finansijskoj podršci za renoviranje škole područnih odjeljenja u Maleševcima za šta je utrošeno 30.000 KM dok je za renoviranje škole u Koreniti utrošeno 15.000 KM od ove donacije.

„Ovakvi projekti pokazuju da nadležni brinu o svojoj djeci i o obrazovanju, jer škola mora biti mjesto koja podstiče i inspiriše razvoj,“ poručila je Naćićeva.

Renoviranjem škole u Maleševcima napravljen je još jedan korak ka stvaranju savremenih i bezbjednih uslova za obrazovanje djece u ruralnim područjima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

SADRŽAJ SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Umjereno oblačno
  • 19:00

    Umjereno oblačno
    7°C
  • 22:00

    Umjereno oblačno
    7°C
  • 01:00

    Umjereno oblačno
    6°C
Umjereno oblačno
Vodostaji rijeka u Semberiji
Drina Radalj

143 cm

Promjena: 2cm

Sava Jamena

271 cm

Promjena: -1cm

Podaci ažurirani: 12. Nov 2025. 17:00

BDBOX oglasi SVI OGLASI

BDBOX klub SVE TEME