Palata Republike u znaku sjećanja na žrtve Holokausta

Povodom Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta, večeras je na Palati Republike u Banjaluci prikazan broj koji simbolizuje 6.000.000 Jevreja koji su stradali u Holokaustu.

Palata Republike u znaku sjećanja na žrtve Holokausta
FOTO: Borislav Zdrinja / Srna

Ispod broja se nalazi poruka "Mi pamtimo" koja predstavlja učešće u svjetskoj kampanji sjećanja koju je pokrenuo Svjetski jevrejski kongres prije nekoliko godina.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA


FOTO: Borislav Zdrinja / Srna

U ovoj kampanji svake godine učestvuje sve više ljudi i institucija iz cijelog svijeta, čime odaju počast žrtvama i poručuju da će ih se zauvijek sjećati.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Cilj kampanje je da se svi na dostojanstven način poklone žrtvama sa željom da se takva stradanja jednog naroda nikada više ne ponove.

Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta ustanovljen je 1. novembra 2005. godine rezolucijom Generalne skupštine UN.

Međunarodni dan sjećanja na Holokaust se posebno obilježava u evropskim zemljama u kojima je tokom Drugog svjetskog rata život izgubilo 53 miliona ljudi, među kojima gotovo 31 milion civila.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

SADRŽAJ SE NASTAVLJA NAKON OGLASA