Vidimo da su protesti održani prošle sedmice upalili određene alarme u Evropskoj komisiji, ali nažalost nismo čuli nikakva konkretna rješenja – rekao je Forto.
Podsjetimo, Forto je danas, 3. februara učestvovao na ministarskom sastanku ministara Zapadnog Balkana i predstavnika Evropske komisije, posvećenom problemima s kojima se profesionalni vozači suočavaju u vezi s boravkom i radom u Evropskoj uniji.
Na sastanku je razgovarano o potrebi hitnog i konkretnog rješavanja ovog pitanja, imajući u vidu direktne posljedice koje važeća pravila imaju po transportni sektor, lance snabdijevanja i ukupnu privredu regiona.
– Profesionalni vozači nisu bezbjednosni rizik za Evropsku uniju, već ljudi koji savjesno obavljaju svoj posao. Zato moramo pronaći pragmatična rješenja unutar postojećeg evropskog okvira – poručio je Forto.
Dodao je da je Bosna i Hercegovina već uputila konkretne prijedloge, kako bilateralno prema Republici Hrvatskoj, tako i prema Evropskoj komisiji.
– Očekujem da se o tim prijedlozima što hitnije raspravlja, jer više nemamo vremena za čekanje – zaključio je Forto.
Na kraju sastanka je zaključeno da će se formirati radna grupa koja će u narednom periodu raditi na prijedlogu rješenja problema profesionalnih vozača koje će biti upućeno Evropskoj komisiji, piše BN.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
2 BDT (loguj se da preuzmeš)


