Predsjednik Udruženja drumskih prevoznika Republike Srpske Igor Beben kazao je za „Glas“ da će o novonastaloj situaciji biti riječi danas u Sarajevu na sastanku predstavnika Konzorcijuma „Logistika“ i Spoljnotrgovinske komore.
- Poslije toga ćemo znati dalje korake, u kojem smjeru ići, kako se ponašati. Vjerujte, i mi smo zatečeni. Ne znam šta reći – rekao je za „Glas“ Beben.
Nova blokada je, kaže, prvo što moraju odraditi.
- Za detaljnije informacije moramo se čuti sa predstavnicima udruženja u zemlji i regionu, pa ćemo donijeti konačnu odluku. Treba vremena da se to nešto organizuje – zaključio je Beben.
Prevoznici iz BiH, Srbije, Crne Gore i Sjeverne Makedonije blokirali su 26. januara teretne granične prelaze i carinske terminale sa zemljama EU zahtjevajući od nadležnih institucije u Briselu da profesionalni vozači imaju poseban status u odnosu na turiste u evropskim zemljama, odnosno da budu izuzeti iz pravila 90/180.
Nakon pet dana protesti su okončani jer je prevoznicima iz Evropske unije poslata poruka da će biti privremeno izuzeti iz moratorijuma.
Međutim, ništa se nije desilo.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
2 BDT (loguj se da preuzmeš)


