U Banjaluci uhapšen Beograđanin za kojim je tragao Interpol

P.G. iz Beograda za kojim je Interpol raspisao međunarodnou potjernicu uhapšen je u Banjaluci, a kod njega je pronađena putna isprava BiH na "ukradeni" identitet državljana Bosne i Hercegovine, saznaju "Nezavisisne novine".

U Banjaluci uhapšen Beograđanin za kojim je tragao Interpol
FOTO: Nezavisne

Naime, policijski sluzbenici Uprave za organizovani i teṣ̌ki kriminalitet Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske uz asistenciju pripadnika Žandarmerije sinoć  (6. marta) su na području grada Banjaluke lišili su slobode Beograđanina za kojim je od strane Interpol Beograd raspisana međunarodna crvena potjernica zbog krivičnog djela iz oblasti zloupotrebe opojnih droga, prenose Nezavisne.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

"Tokom lišenja slobode i pretresa, kod lica P.G. je pronađena putna isprava BiH na "ukradeni" identitet državljana Bosne i Hercegovine. 

Nakon završetka kriminalističke obrade, Okružnom javnom tužilaštvu Banja Luka biće proslijeđen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu Falsifikovanje iz člana 347 KZ RS, a lice će biti predato u dalju nadležnost Suda BiH", rekli su iz MUP-a RS.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

SADRŽAJ SE NASTAVLJA NAKON OGLASA