Kojić je naglasio da u postojećem ustavno-pravnom okviru, uspostavljenom Dejtonskim mirovnim sporazumom, postoje mehanizmi zaštite vitalnog nacionalnog interesa, ali da njihova efikasnost zavisi od koordinacije i zajedničkog djelovanja srpskih predstavnika.
"Dakle, u uspostavljenom ustavno-pravnom poretku dejtonske BiH mi možemo da štitimo svoj vitalni nacionalni interes. Oni ne mogu bez predstavnika Srba niti bez institucija Republike Srpske donijeti jednostranu odluku da BiH postaje član NATO-a", rekao je Kojić u podkastu Srne.
On je ukazao da je problem u tome što u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH ne postoji dovoljan broj glasova SNSD-a i koalicionih partnera za blokadu odluka bez podrške opozicionih stranaka iz Republike Srpske.
"Mi nemamo dovoljan broj ruku da bismo blokirali određene odluke. Zato je neophodno potpuno srpsko jedinstvo, odnosno jasan stav kakav zastupa SNSD – saradnja sa NATO-om da, ali članstvo ne!", poručio je Kojić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
3 BDT (loguj se da preuzmeš)


