Dekret predviđa smanjenje PDV-a na električnu energiju, gas i gorivo, smanjenje poreza na ugljovodonike, suspenziju posebnog poreza na proizvodnju struje, kao i bonus od 20 centi po litru goriva za profesionalne vozače, prenio je EFE.
Španski ministar ekonomije Karlos Kuerpo rekao je da će dekret "zaštititi građane i pripremiti ih" za neposredne posljedice sukoba, dok će istovremeno ojačati energetski suverenitet zemlje.
Dekret je dobio podršku vladajućih stranaka, dok su opozicione snage izrazile kritike zbog nedostatka kontrole cijena i potrebu za dodatnim mjerama socijalne zaštite.
Većina benzinskih pumpi u zemlji počela je da primjenjuje smanjenje poreza, dok se očekuje dalja implementacija mera u narednim nedjeljama.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
2 BDT (loguj se da preuzmeš)


