On je naveo da Unija poziva poslodavce da u najvećoj mjeri zaštite zdravlje radnika, jer je, kako je istakao, zdrav radnik u obostranom interesu.
"U građevinarstvu se već pedesetak godina vrši preraspodjela radnog vremena i jasno je da se u nekim mjesecima to može učiniti na dnevnom nivou. To podrazumijeva da se radi dvokratno, pogotovo u niskogradnji i gradnji puteva", rekao je Aćić.
S druge strane, naglasio je on, u zimskim mjesecima se preraspodjelom radnog vremena veći period odmara, pogotovo od 1. do 31. januara.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
1 BDT (loguj se da preuzmeš)


