Tuga u Venecueli: Na spisku nestalih 45.527 ljudi

Ukupno 45.527 ljudi uvršteno je na spisak nestalih koji je nakon zemljotresa objavila internet stranica "Desaparesios teremoto Venecuela".

Tuga u Venecueli: Na spisku nestalih 45.527 ljudi

Spisak je sastavljen na osnovu prijava korisnika stranice koji pokušavaju da pronađu nestale drage osobe, piše "Raša tudej".

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Zemljotresi magnitude 7,2 i 7,5 stepeni po Rihterovoj skali pogodili su Venecuelu u razmaku manjem od jednog minuta, u noći između srijede i četvrtka, a vlasti su proglasile vanredno stanje.

Venecuelanski ministar zdravlja Karlos Alvarado saopštio je jutros da je broj poginulih u zemljotresu u Venecueli porastao na 235.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

On je rekao da je više od 4.300 povrijeđenih zatražilo ljekarsku pomoć, te da je većina zadobila lakše povrede, ali da je mnogima bila potrebna i operacija.

Alvarado je istakao da je situacija i dalje najkritičnija u državi La Gvaira, gdje je zabilježen najveći broj poginulih i povrijeđenih. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

SADRŽAJ SE NASTAVLJA NAKON OGLASA