Turnir, koji će trajati do 28. juna, okupio je više od 1.000 dječaka i djevojčica iz više od 40 ekipa iz Bosne i Hercegovine, Srbije i drugih zemalja regiona.

Svoje fudbalsko umijeće na terenima će pokazati mladi igrači uzrasta od 2013. do 2019. godišta.

Na otvaranju turnira, gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović poželio je svim učesnicima mnogo uspjeha, fer i sportsku igru, istakavši da ovakve manifestacije imaju veliki značaj za razvoj sporta, zdravo odrastanje djece i jačanje prijateljstva među mladima.

Organizatori ističu da „Proleter kup“ ove godine obilježava 15 godina uspješne tradicije, tokom kojih je izrastao u prepoznatljiv sportski događaj i mjesto okupljanja mladih fudbalskih talenata iz regiona.

Pored takmičarskog dijela, turnir promoviše druženje, razmjenu sportskih iskustava, fer-plej i vrijednosti koje sport prenosi najmlađim generacijama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
3 BDT (loguj se da preuzmeš)


