BiH eliminisana sa SP, Amerika u osmini finala

Fudbalska reprezentacija SAD plasirala se u osminu finala Mundijala, pošto je savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:0.

BiH eliminisana sa SP, Amerika u osmini finala
FOTO: RTVBN / Tanjug

Strelci za jednog od domaćina turnira bili su Folarin Balogun u 45. i Malik Tilman, iz slobodnog udarca, u 82. minutu.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Balogun je u nadoknadi prvog poluvremena pogodio prečku, prethodno mu je poništen pogodak zbog ofsajda, a u nastavku zbog ofsajda nije priznat ni pogodak Kristijana Pulišića.

Amerikanci su od 64. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja, upravo Baloguna, nakon "gaženja" Tarika Muharemovića i bez najboljeg strelca (tri pogotka na turniru) moraće dalje.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

BiH je od 50. minuta igrala bez povređenog kapitena Edina Džeka.

Selekcija SAD u osmini finala, 7. jula u Sijetlu, igraće protiv Belgije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

SADRŽAJ SE NASTAVLJA NAKON OGLASA