Lopare: Za 23 dana 20 požara, uzroci uglavnom nepažnja

Na području opštine Lopare u avgustu je za 23 dana bilo 20 požara, uglavnom zbog nepažnje ljudi koji izgube kontrolu pri paljenju vatre na otvorenom, spaljivanju smeća i drugog otpada, rečeno je iz lokalne Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice.

Lopare: Za 23 dana 20 požara, uzroci uglavnom nepažnja
FOTO: Srna

Starješina ove jedinice Jovo Đurić rekao je da su požari učestali i da njih dolazi i zbog loših elektro-instalacija, loženja vatre u pečenjarama, sušarama i kazanima za rakiju.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

"Nekontrolisani požar na ovako visokoj temperaturi i sušnom terenu nastaje veoma lako i može da ga izazove opušak, paljenje svijeća na grobljima, iskra sa motorne pile prilikom sječe šume i druge na oko bezazlene situacije", upozorio je Đurić.

Istakao je da veliki problem predstavlja nedostatak vode, te da se vatrogasna vozila pune na udaljenim lokacijama.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Đurić je i danas sa vatrogascima na požarištu u loparskom mjestu Tobut, gdje gase veliki šumski požar.

Apelovao je da građani ne pale vatru na otvorenom, da kontrolišu elektro-instalacije, naročito na starim objektima, te da prilikom slavlja ne koriste vatromete i drugu pirotehniku. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

SADRŽAJ SE NASTAVLJA NAKON OGLASA