Predsjednik Upravnog odbora Udruženja "Prijatelji Ilijaša" Bijeljina Milenko Zupur rekao je da je teško utvrditi tačan broj, ali da je oko 1 000 ljudi, boraca i civila, stradalo na području opštine Ilijaš u odbrambeno-otadžbinskom ratu.
"Teško je reći da se dobro osjećamo nakon parastosa, ali svi mi koji se pomolimo ovdje se bolje osjećamo i smatram da smo na taj način odužili jedan dio duga prema onima koji su život dali za nas", istakao je Zupur.
On je rekao da su u udruženju odredili jedan datum godišnje da se okupe u manastiru Sveta Petka i pomole za pokoj duša svih onih koji su dali živote da bi danas ljudi malo bolje živjeli.
Tradicionalno okupljanje Ilijašana, uz prigodan kulturno-zabavni program, biće održano večeras u velikoj sali Agro-tržnog centra Bijeljina, sa početkom u 19.00 časova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.