Tadić saopštio da sutra podnosi ostavku

Boris Tadić saopštio je danas da je doneo odluku o skraćivanju predsedničkog mandata. Predsednik je rekao da će u toku sutrašnjeg dana poslati pismo predsednici Skupštine Srbije Slavici Đukić Dejanović, čime će zvanično podneti ostavku.

Tadić saopštio da sutra podnosi ostavku

- U skladu sa Ustavom odlučio sam da skratim svoj predsednički mandat. To je moje zakonsko pravo i mogućnost. Završili smo jedan deo reformi i to uspešno. Pred nama je dug put da tako i nastavimo, a za to je potreban legitimitet. Smatram da je najcelishodnije da taj legitimitet daju građani na izborima- rekao je Tadić.

On je naveo da sa punim optimizmom očekuje izbore, imajući u vidu ono što je postignuto.

- Ja tražim evropski put, politiku i EU i Kosovo. Neće biti lako, ali mi ne odustajemo. Siguran sam da ćemo za takvu politiku dobiti podršku građana - istakao je oni dodao da ga je "odgovornost" navela na odluku da skrati svoj mandat.

Kako sazanje "Blic", predsednik je juče razgovarao sa Slavicom Đukić Dejanović. Ona bi do petka, trebalo da raspiše izbore za predsednika kako bi bili održani istovremeno s parlamentarnim i lokalnim, 6. maja. Do tada Dejanovićeva će biti v. d. predsednika države.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.