Samaras: Grčka će otplatiti kredite za spas

Premijer Grčke Antonis Samaras obećao je da će njegova zemlja otplatiti pomoć koju je primila da bi izbegla bankrot, kao i da će ispuniti dogovorene obaveze.

Samaras: Grčka će otplatiti kredite za spas

Samaras je, u intervjuu nemačkom listu „Zidojče cajtung" rekao da je mnogo toga pošlo po zlu u Grčkoj, ali da je ta zemlja odlučna u reformama i da će ispuniti svoje obaveze i uštedeti 11,5 milijardi evra, prenela je agencija AFP.

Samaras je u poslednja dva dana dao dva intervjua nemačkim listovima, uoči njegove posete Berlinu, gde će se u petak sastati sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel.

„Nemci će dobiti nazad svoj novac, lično to garantujem. I svi ostali će dobiti svoj novac. U potpunosti ćemo ispoštovati naše obaveze", rekao je premijer.

„Mi samo želimo malo prostora da dođemo do daha, da ponovo pokrenemo privredu i povećamo prihode države", istakao je Samaras u intervjuu za list „Bild".

„Više vremena ne znači automatski i više novca", dodao je on.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

17°

Umjereno oblačno
  • 08:00

    Umjereno oblačno
    17°C
  • 11:00

    Umjereno oblačno
    23°C
  • 14:00

    Umjereno oblačno
    29°C
Umjereno oblačno
Vodostaji rijeka u Semberiji
Drina Radalj

30 cm

Promjena: 0cm

Sava Jamena

149 cm

Promjena: -1cm

Podaci ažurirani: 30. Jul 2025. 19:00

BDBOX oglasi SVI OGLASI

BDBOX klub SVE TEME