Urugvaj tuguje, više golova odvelo Koreju u osminu finala

Pobjedom protiv Holandije sa 2:1, reprezentativci Južne Koreje izborili su plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Korjeci su imali isti broj bodova kao Urugvaj (četiri) koji je nadigrao Ganu rezultatom 2:0, i istu gol razliku (nula), ali su prošli dalje jer su postigli četiri gola naspram dva Urugvajaca. TEKST SE NASTAVLJA NAKON VIDEO OGLASA

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Portugalija je sačuvala prvo mjesto na tabeli grupe H, i povela je već u petom minutu golom Rikarda Horte, ali se Korejanci nisu predavali i izjednačili su u 27. minutu golom Jung Gvon Kima.

Gol za preokret vrijedan plasmana među 16 najboljih ekipa djelo je Hi Čan Hvanga u prvom minutu sudijske nadoknade. Urugvajci su ponovili uspjeh sa Mundijala 2010. kada su takođe nadigrali tim iz Afrike.

Na terenu se "zakuvalo" nakon penala za Ganu u 21. minutu kojeg u vođstvo nije pretvorio Andre Ajev jer je njegov pokušaj odbranio Serhio Rošet.

Poslije toga uslijedio je blickrig južnoamaerikanaca. U 26. minutu nakon šuta Luisa Suareza golman Gane Loren Ati Zigi kratko je odbio loptu koju je u mrežu pospremio Jorjan de Arasketa.

Bio je to prvi gol Urugvaja na ovom SP, a samo pet minuta kasnije pao je i drugi.

Isti igrači ponovo su kombinovali, a De Arasketa je bio egzekutor.

Ipak, to im nije bilo dovoljno da prođu dalje. Portugalija će igrati protiv drugoplasirane ekipe iz grupe G, a Južna Koreja protiv provplasirane.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.