Ili će borački dodatak biti minimalno 7 KM ili će biti protesta: Borci jasni u svojim zahtjevima, dosta im je poniženja

Obećanje Vlade je da će povećati borački dodatak od septembra. Naš zahtjev je već dugo da on bude minimalno sedam maraka.

Ili će borački dodatak biti minimalno 7 KM ili će biti protesta: Borci jasni u svojim zahtjevima, dosta im je poniženja
FOTO: NARODNI FRONT

Poručio je ovo Radislav Dončić, narodni poslanik i član Predsjedništva Narodnog fronta, na konferenciji za medije, na kojoj su on i nekoliko boraca i ratnih vojnih invalida, ukazali na težak život boraca i na potrebu za povećanjem boračkog dodatka. TEKST SE NASTAVLJA NAKON VIDEO OGLASA

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

-Danas smo se okupili ovdje kako bismo poručili da bismo taj iznos i sad prihvatili, iako je on zaista mali, i da ćemo, ako bude manji od toga, organizovati veliki protest boraca u Banjaluci i borićemo se svim sredstvima da dođemo do našeg cilja – izjavio je Dončić.

Dončić je rekao da sredstava ima da borački dodatak bude i 10 KM, što će i tražiti, ukoliko Vlada isplati manje od sedam KM.

Dodaje da bi se revizijom boraca i boračkih kategorija utvrdilo pravo stanje: da je mnogo onih koji taj status ne zalužuju.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Uređivanjem u ovoj oblasti bi se, kaže, došlo do novca od kojeg bi se mogao isplatiti veći borački dodatak.

-I sam se stavljam na raspolaganje da pomognem i nudim se da okupim tim stručnih ljudi koji će uraditi reviziju i ponuditi najbolja rješenja. Kod nas su borci poniženi, mnogi su gladni i ne zaslužuju da se prema njima ovako ponaša. Status boraca i ratnih vojnih invalida se mora pod hitno popraviti, a rješenja za to postoje, od kojih su neka i zakonska. Apelujem još jednom na Vladu da obezbijede borački dodatak u iznosu od sedam maraka najmanje. U suprotnom, bićemo prinuđeni da organizujemo velike višednevne proteste koji će trajati sve dok Vlada ne ispuni naše zahtjeve – zaključio je Dončić najavljujući ujedno i tužbe protiv nekoliko lica koji su iznosili lažne infromacije o njegovom učešću u ratu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

SADRŽAJ SE NASTAVLJA NAKON OGLASA