Pol Korkoran iz Finčburga kupio je prvu kartu za sedam narednih izvlačenja, ali je, vjerujući da je posljednje izvlačenje već održano, kupio još jednu kartu sa istim brojevima za 9. jul, prenio je ABC njuz. TEKST SE NASTAVLJA NAKON VIDEO OGLASA
Ispostavilo se da su obje karte bile dobitne, svaka u iznosu od milion dolara.
"Obje karte poklopile su svih pet bijelih kuglica izvučenih te večeri", navela je kompanija u saopštenju.
Korkoran je nagradu preuzeo 11. jula u sjedištu Državne lutrije u Dorčesteru.
Još nije odlučio kako će potrošiti dobitak, ali je rekao da mu "pobjednički osjećaj mnogo znači".
Dobitni tiketi kupljeni su na dvije različite lokacije - u supermarketu u Finčburgu i na benzinskoj pumpi u Leominsteru.
"Pauerbol" navodi da su ukupne šanse za osvajanje bilo koje nagrade jedan prema 24,9, dok su šanse za džekpot jedan prema 292,2 miliona.
Korkoran za sada nije davao izjave za medije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.