Vukanović najavio dvije prijave protiv Dodika

Predsjednik Liste za pravdu i red i poslanik u Narodnoj skupštini RS, Nebojša Vukanović izjavio je da će protiv Milorada Dodika podnijeti dvije krivične prijave – jednu zbog prijetnji u parlamentu Republike Srpske, a drugu zbog “lažnog predstavljanja".

Vukanović najavio dvije prijave protiv Dodika

"U toku posebne sjednice NSRS, u petak uveče, rekao je da sam zlo koje treba ukloniti. Dakle, klasično krivično djelo ugrožavanje bezbjednosti", kaže Vukanović za Fenu. TEKST SE NASTAVLJA NAKON VIDEO OGLASA

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Osim toga, kako navodi, Dodik se “lažno predstavlja” kao predsjednik Republike Srpske i kao takav je imenovao mandatara za sastav nove vlade RS.

"Podsjećam da je Centralna izborna komisija BiH oduzela mandate Dodiku kao predsjedniku RS. On sada imenuje mandatara koji treba u NSRS da predloži sastav nove vlade čiji će legitimitet biti upitan. Osim toga, sigurno će neko tražiti od Ustavnog suda da to ispita", ističe Vukanović.

Na posebnoj sjednici Narodne skupštine Republike Srpske, u petak uveče, usvojena je odluka o raspisivanju referenduma za 25. oktobar, a zauzet je i stav o odbacivanju presuda i neprihvatanju odluka Kristijana Šmita.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Dodik je dan poslije imenovao Savu Minića za mandatara za sastav nove vlade Republike Srpske.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

SADRŽAJ SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

20°

Vedro
  • 20:00

    Vedro
    20°C
  • 23:00

    Vedro
    19°C
  • 02:00

    Umjereno oblačno
    16°C
Vedro
Vodostaji rijeka u Semberiji
Drina Radalj

22 cm

Promjena: 0cm

Sava Jamena

145 cm

Promjena: 0cm

Podaci ažurirani: 25. Aug 2025. 17:00

BDBOX oglasi SVI OGLASI

BDBOX klub SVE TEME