Svjedoci su naveli da je automobil udario u kapiju stanice, prije nego što je odjeknula eksplozija i pretvorio se u ogromnu loptu od plamena.
AFP javlja s lica mjesta da su beživotna tijela razbacana naokolo, ali da, za sada, nije moguće reći koliko ima ubijenih.
- Eksplozija je bila žestoka, ima žrtava, a situacija je sada pod kontrolom - rekao je visoki policijski komandant, pukovnik Abdulkadir Ali, u gradu koji je u posljednjih nekoliko mjeseci bio poprište eksplozija bombi i pucnjava pobunjenika pokreta Al Šebab, prenosi Tanjug.
Somalijski islamistički pokret Al Šebab preuzeo je odgovornost za napad na policijsku stanicu, sjeverno od glavnog grada Mogadiša.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.