Potvrdili su ovo iz PSS na vanrednoj preskonferenciji, gdje su istakli da je ovo nehumano ponašanje i maltretiranje.
Pozvali su sve srpske predstavnike u BiH, ali i Hrvatskoj da se toj državi uputio protestna nota.
Naglasili su da se ovo nehumano ponašanje dešava više od deset puta, a traje dva mjeseca nakon Stanivukovićeve posjete Liki i Dalmaciji.
Poslanik PDP Slaviša Marković rekao je da je Stanivuković po zvaničnim navodima zapravo uhapšen, a da je još veći problem što institucije BiH ćute, prije svih Ministarstvo inostranih poslova BiH, te da samim tim sve ovo poprima političku konotaciju.
Odbornik PDP u Skupštini grada Banjaluka Dragan Milanović zatražio je da se Stanivuković već danas pusti.
Razočarani su, kažu, pasivnošću vlasti u Srpskoj, prvenstveno srpskog člana Predsjedništva BiH, Željke Cvijanović i predsjednika Republike Srpske, Siniše Karana.
Ističu da ćutanje SNSD znači da čekaju "šta će reći njihovi partneri iz HDZ BiH".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
3 BDT (loguj se da preuzmeš)


