- Grad Bijeljina se još uvijek nalazi na privremenom finansiranju bez usvojenog prijedloga budžeta za 2026. godinu. U odgovoru na dopis koji smo uputili Ministarstvu finansija RS, navodi se da je prijedlog budžeta Grada Bijeljina za 2026. godinu dobio saglasnost 30. decembra 2025. godine i da je odmah narednog dana imejlom poslat rukovodstvu Grada, a zatim 5. januara i putem pošte. Ovim podatkom dolazimo do zaključka da neko „u ladici“ već 84 dana drži prijedlog budžeta Grada Bijeljina za 2026. godinu“, navela je predsjednica Skupštine grada Bijeljina, Željana Arsenović.
Potpredsjednik Skupštine grada Bijeljina Žiko Savić najavio je da će Skupština organizovati tematsku sjednicu o stanju u A.D. „Vodovod i kanalizacija“ kao reakciju na ozbiljnu situaciju u kojoj se ovo preduzeće našlo.
- Podsjetio bih da se nedavno rukovodstvo A.D. „Vodovod i kanalizacija“ suočilo sa štrajkom upozorenja radnika zbog kašnjenja plata i ostalih ličnih primanja. Ovo ukazuje na duboke finansijske i organizacione probleme ovog preduzeća. Mi rješenje ne vidimo u povećanju cijene vode kako bi došlo do stabilizacije preduzeća, već treba tražiti sistemska i dugoročna rješenja“, rekao je Savić i naglasio da je Skupština grada Bijeljina putem granta obezbijedila sredstva u iznosu od 555,000KM za A.D. „Vodovod i kanalizaciju“ koja ni do danas nisu isplaćena.
Samir Baćevac, potpredsjednik Skupštine grada Bijeljina ukazao je da subvencije poljoprivrednicima za 2025. godinu još nisu isplaćene i još jednom apelovao na predstavnike Gradske uprave da dođe do usvajanja budžeta kako bi Grad Bijeljina funkcionisao punim kapacitetima.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
3 BDT (loguj se da preuzmeš)


