Duel u Bijeljini opravdao je epitet derbija kola, a domaći tim uspio je da prekine impresivan niz Višegrada, koji je u Semberiju stigao sa maksimalnim učinkom od 20 pobjeda iz isto toliko utakmica.

Ekipa Višegrada, koju sa klupe predvodi trener Željko Jaćimović, već je obezbijedila titulu prvaka Republike Srpske i dominantan plasman u Premijer ligu BiH.
Ipak, susret donio je veliku borbu tokom svih 60 minuta, a rukometaši Bijeljine do vrijedne pobjede stigli su zahvaljujući čvrstoj odbrani, velikoj energiji i snažnoj podršci publike, koja je tokom cijelog meča bila dodatni vjetar u leđa domaćem timu.
U redovima Višegrada posebno raspoloženi bili su braća Racković, kao i Markanović, koji je postigao veliki broj važnih pogodaka.

Najefikasniji u ekipi Bijeljine bili su Stevanović, Marinković i Luka Vejnović sa po sedam pogodaka. Mehmedović je dodao četiri gola, Jovan Vejnović tri, dok su Marković, Pepić i Grbić postigli po jedan pogodak.
Zapaženu partiju pružio je i golman Bijeljine Vladimir Janković, koji je upisao 14 odbrana i dao veliki doprinos važnom trijumfu domaće ekipe.
Ovom pobjedom RK Bijeljina vezao je šesti uzastopni prvenstveni trijumf.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
2 BDT (loguj se da preuzmeš)


