Savić je istakao da je stanje u sportu ozbiljno i da su brojni klubovi dovedeni u situaciju da se bore za svakodnevno funkcionisanje.
„Gdje god dođem, sportski treneri, roditelji, ljudi iz klubova i sami sportisti govore o istom problemu. Sredstva kasne, obaveze stižu, a mnogi klubovi su dovedeni u veoma težak položaj“, poručio je Savić.
On je naglasio da sport i djeca ne smiju biti kolateralna šteta političkih sukoba i neodgovornosti.
„Oko politike ćemo se uvijek sporiti. Ali sport i djeca ne smiju biti cijena tih sukoba. Sredstva predviđena za sport nisu ničija dobra volja, nego obaveza od koje zavisi funkcionisanje sporta u našem gradu“, naveo je Savić.
Savić je poručio da će nastaviti razgovore sa predstavnicima klubova i institucijama Republike Srpske kako bi se pomoglo sportu u Bijeljini i omogućilo da djeca imaju uslove za trening i razvoj.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
2 BDT (loguj se da preuzmeš)


