Među ekipama koje su ove godine ostavile snažan utisak nalazi se i OFK Zenit iz Bijeljine, generacija 2015, predvođena trenerom Srđanom Šušićem. Mladi Bijeljinci nastavili su niz sjajnih rezultata i na međunarodnoj sceni, izborivši plasman među 16 najboljih ekipa turnira, što predstavlja izuzetan uspjeh u konkurenciji 48 timova iz više evropskih zemalja.
Nakon uspješno odigrane grupne faze i odličnih partija protiv kvalitetnih protivnika, Zenit je osigurao mjesto u osmini finala, gdje ga očekuje veliki izazov – duel protiv italijanskog velikana Bologna FC. Posebnu težinu ovom rezultatu daje činjenica da je OFK Zenit jedina ekipa iz Bosne i Hercegovine koja je uspjela izboriti plasman među 16 najboljih i osminu finala ovog prestižnog turnira.

Ovaj rezultat predstavlja još jednu potvrdu kvalitetnog rada i razvoja generacije 2015, koja trenutno zauzima prvo mjesto na AFT rang-listi u Bosni i Hercegovini. Mladi fudbaleri Zenita nalaze se ispred brojnih velikana bh. fudbala kao što su Borac Banja Luka, Sarajevo, Široki Brijeg, Zrinjski, Sloboda Tuzla, Sloga Doboj, Leotar, Velež i mnogi drugi, što dovoljno govori o kvalitetu i kontinuitetu rada koji se godinama gradi u ovom bijeljinskom klubu.
Kada je riječ o ukupnom plasmanu klubova sa prostora Balkana, OFK Zenit se nalazi među najuspješnijim ekipama svoje generacije, a odlični rezultati ostvareni na Kupu Dragana Mancea mogli bi donijeti novi napredak na regionalnoj rang-listi.
Bez obzira na ishod predstojećeg susreta protiv Bolonje, mladi fudbaleri OFK Zenita već su ostvarili veliki uspjeh. Kao jedini predstavnici Bosne i Hercegovine u završnici turnira, dostojno brane boje Bijeljine, Republike Srpske i Bosne i Hercegovine na jednom od najjačih omladinskih turnira u ovom dijelu Evrope. Njihova borbenost, talenat i rezultati potvrđuju da u Zenitu stasava generacija pred kojom je svijetla fudbalska budućnost.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
2 BDT (loguj se da preuzmeš)


