On je rekao da je broj upisanih prvačića u poređenju sa ranijim godinama u opadanju, jer je 2010. godine u prve razrede upisan 1.024 učenik, a 2009. godine 1.075.
Prema njegovim riječima, ove godine u bijeljinskim osnovnim školama ima 970 učenika devetih razreda.
Stefanović je rekao da će, prema planu i programu, u prve razrede srednjih škola na području Bijeljina biti upisano 1.060 učenika u 41 odjeljenje.
"Prema našem planu, u šest srednjih škola biće upisano 1.060 učenika, dok će 1.113 maturanata završiti treći ili četvrti stepen srednje škole", rekao je Stefanović.
On je dodao da je ove godine drastično smanjen broj srednjoškolaca koji će biti upisani u odnosu na prošlu godinu kada je upisano više od 1.200 učenika.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
3 BDT (loguj se da preuzmeš)


