Belgija na koljenima, Maroko prvi u grupi

U drugom duelu dana na Mundijalu u Kataru sastali su se Belgija i Maroko, a Marokanci su potpuno zasluženo stigli do pobjede i iznenađenja - 2:0 (1:0).

Prvi gol za Marokance postigao je Sabiri u 73. minutu utakmice. I to jako lijep, iz slobodnog udarca. A drugi Abuhlal u 92. minutu za ovjeru velike pobjede. TEKST SE NASTAVLJA NAKON VIDEO OGLASA

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

U prvom poluvremenu Belgija je bila bolja, ali Maroko je imao opasnije šanse.

Prvo je zaprijetio preko Hakimija u 35. minutu, da bi potom u 46. Hakim Ziješ postigao pogodak, bacio u očaj protivnika, ali je taj pogodak na kraju bio poništen.

VAR je reagovao i ispostavilo se da je u pitanju bio ofsajd, pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku je Belgija probala odmah da stigne do prednosti, ali Eden Azar nije imao dovoljno koncentracije u završnici.

Ali, u 73. minutu Maroko je stigao do gola koji nije poništen, Sabiri je bio strijelac pa su Crveni đavoli upali u problem iz kog nisu uspjeli da izađu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.